Skip to content

każdy facet był babą!

15 czerwca 2010

Czuję wewnętrzną potrzebę popisania głupot (sesyjne tortury). Przytoczę na początek uroczego smska na dzień dobry od poirytowanej: „Sen milion. Kurwa jaki gej na Tele 5 nie wierze i to wrozka.”. Mimo ogólnego przygnębienia śmiałam się, toż to tragizm! Bo zamiast oglądać TV (w akcie desperacji jeszcze taki kanał) powinnyśmy się namiętnie uczyć na środowy egzamin.

Sesja to jedyny czas kiedy siedzenie w bezruchu i patrzenie w ścianę mi nie przeszkadza. Kiedy akurat nigdzie się nie muszę spieszyć – wolniej kroję pomidora, wolniej wypuszczam dym,  kubek kawy wystarcza na dłużej. Mimo to cały czas jest obecna ta nieznośna myśl, że powinnam rozliczać się z czasu.

Całkiem przypadkiem odkryłam niezawodny sposób na zasypianie, a bywają noce kiedy mam z tym poważny problem. Mianowicie lekturaniezwyboru, a dokładniej część o działaniu białka dźwiękowy jeż (tak tak, SONIC HEDGEHOG) i jego korelacjach z komórkami zarodka, zadziałała na mnie lepiej niż najcudowniejsza kołysanka. Chyba będę musiała pomyśleć o jakimś nagraniu autora, tego uroczego pana w pulowerku, którego tętno jest porównywalne z tętnem zahibernowanego nietoperza.

Poza tym spodobała mi się jedna informacja, mianowicie: każdy mężczyzna kiedyś był kobietą. Przynajmniej do drugiego miesiąca przebywania w brzuchu mamy. Nie jest to żadna moja nadinterpretacja, o nie! Zastanawialiście się kiedykolwiek po co facetom sutki? Wszelkie hipotezy związane między innymi z estetyką (piercing) czy zmysłami (dmuchanie nań przez słomkę) legły właśnie w gruzach. Nie pamiętam czy prowadziłam tu już wywód na ten temat, ale odpowiedź jest znana toteż na wszelki wypadek nie będę się rozpisywać.  Na dobranoc dodam tylko:

Jest ciepło, chociaż mocno pada. Kolejna szklanka ginu w dłoni, radio wciąż mruczy piosenki o niczym. Silny przeciąg i kartki walające się po podłodze nie robią na niej teraz żadnego wrażenia. Wyłączyła nawet telefon by nikt nie stał się przypadkową ofiarą tego przygnębienia. Wielki beżowy fotel obejmuje ją niemal całą swymi wielkimi ramionami. Czuje się przez to nieco spokojniej. Miękkie światło lampy przenika cały pokój słabnąc nieco w kątach.

– Jakie to ludzkie. – pomyślała – Jakie to ludzkie mieć czasem chandrę bez powodu. Łykam za mało magnezu, nie jem czekolady. – Jakaś ćma dała się skusić na delikatne światło i krąży wokół mlecznego abażuru jak oszalała. Wątłe skrzydła ledwo dźwigają ciężki odwłok w górę po to, by za chwilę opaść i znów wznieść próbując się dostać do żarówki. Oddaje pokłony światłości nieświadoma jej niszczycielskiej mocy. Tyle wysiłku i zachwytu, by za moment spłonąć.

– Koniec? Niemożliwe, w butelce było jeszcze sporo… Nikogo tu nie ma, widocznie mi się zdawało. Zapalę, może to co we mnie siedzi zadławi się dymem. – Do tej pory nie potrafiła się przyznać się do tego, co ją męczy. Wzięło się to znikąd i rozrosło wewnątrz. Jak powój pięło się ekspansywnie. – Skąd do jasnej cholery to tęsknienie? – Nie umiejąc odpowiedzieć na pozornie proste pytania wróciła do łóżka, po drodze wykonując serię ruchów z gazetą w dłoni mających na celu wyeliminowanie ćmy. – Jesteśmy jak one, oooo tak. Z jedną różnicą – potrafimy bezbłędnie przewidzieć skutki. Mimo to lgniemy dalej do światła. Tęsknię choć nie chcę. Jak można tęsknić… –  Kos śpiewa swoje nocne zwrotki, a  jego cienki głos przebija się przez radio, którego zapomniała wyłączyć.

From → od siebie

3 Komentarze
  1. Po co facetom sutki? Bo głupio by wyglądali bez nich.
    „Każdy mężczyzna był kiedyś kobietą”, ale nie każdy stał się później mężczyzną.
    Nic tak nie usypia jak przymusowa książka.

  2. poirytowana permalink

    Ja bardzo przepraszam, ale to naprawdę był akt desperacji ;d

  3. Akt desperacji to być giejem i wystąpić w tv;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: